اخباراعضای موسسه
مطالب جدید

مدیر «گروه جامعه شناسی دین» منصوب شد

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه؛ دکتر احمد نادری رئیس موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران در حکمی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید پارسانیا را به مدت دو سال به سمت «مدیر گروه جامعه شناسی دین» این موسسه منصوب کرد.

در متن این حکم چنین آمده است:

«دانشمند فرزانه حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید پارسانیا؛

 با عنایت به جایگاه رفیع علمی و ذخایر گران­سنگ دانش و معارف جناب­عالی، که حاصل سال­ها پژوهش، تدّبر، تفقّه و اجتهاد در ابواب مختلف علوم اسلامی و علوم انسانی و اجتماعی بوده و امروز سرچشمه­ ای جوشان از دانش و بینش اسلامی و اجتماعی و نیز طرحی نوین از هندسه معرفتی در فرهنگ اسلامی­ ایرانی را پیش ­روی پژوهشگران، نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه گشوده است، بدینوسیله شما را به مدت دو سال به عنوان مدیر گروه «جامعه شناسی دین» موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، منصوب می ­نمایم.

نظر به رویکردهای جدید و «سند برنامه تحوّلی» موسسه در حوزه ­های پژوهشی، فرهنگی و راهبردی، امید است با حضور جناب­عالی در صدر برنامه­ ریزی­ ها و فعالیت­ های گروه پژوهشی جامعه شناسی دین، ضمن بهره گیری از ظرفیت های علمی و سرمایه اجتماعی موجود موسسه در طول بیش از نیم قرن فعالیت آن در کنار جذب نخبگان و پژوهشگران جوان، اندیشمند و مومن از سرتاسر جغرافیای فرهنگ اسلامی، شاهد تحوّلی ژرف و وسیع در ابعاد فعالیت­ های این گروه در سطح ملّی و بین المللی باشیم.

توفیقات روزافزون جناب­عالی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.»

گفتنی گروه جامعه شناسی دین یکی از گروه های فعّال و باسابقه در موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران است و از دیرباز محملی برای تحقیقات مهم و بنیادین اساتید و پژوهشگران فرهیخته دانشگاهی و حوزوی بوده است. از جمله پژوهشگران شاخص که در بخش تحقیقات دینی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی سابقه فعالیت و همکاری داشته است، مقام معظم رهبری می باشند. ایشان در سال ۱۳۴۶ در همکاری با این گروه در پژوهشی پیرامون حوزه علمیه مشهد فعالیت داشته اند. 

شایان ذکر است پیش از این، دکتر سیدمحمود نجات حسینی مدیریت این گروه را برعهده داشته است که مدیر موسسه از زحمات وی تقدیر بعمل آورد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن