اعضای موسسه

مدیر «گروه مطالعات شهری و منطقه ای» منصوب شد

 

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه؛ دکتر احمد نادری رئیس موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران در حکمی دکتر اعظم آهنگر را به سمت مدیر «گروه مطالعات شهری و منطقه ای» منصوب کرد.

در این حکم چنین آمده است:

«سرکار خانم دکتر اعظم آهنگر سله بنی؛

 با عنایت به دانش و تجربه سرکار عالی در انجام امور مدیریتی و پژوهشی دانشگاه تهران، بدینوسیله شما را به مدت دو سال به عنوان مدیر گروه مطالعات شهری و منطقه ای موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، با حفظ سمت منصوب می کنم. از سرکار عالی انتظار می رود با عنایت به رویکرد جدید سند برنامه تحولی موسسه در حوزه های پژوهشی، فرهنگی و راهبردی، ضمن بهره گیری از ظرفیت های علمی و سرمایه اجتماعی موجود موسسه در طول بیش از نیم قرن فعالیت آن و نیز به کارگیری خلاقیت و ایده پردازی های جدید، گام هایی موثر و شایسته را در محورهای اصلی ماموریت خود یعنی “طراحی پژوهش های کاربردی در حوزه شهری و منطقه ای” و ” اجرای پژوهش های کاربردی در حوزه شهری و منطقه ای” برداشته و در جهت تحقق وظایفی از جمله:

 – پروژه یابی و ارتباطات با سازمان های مختلف

– طراحی سیاست های شهری و منطقه ای

– طراحی و اجرای تحقیقات کاربردی در حوزه شهری و منطقه ای

– طراحی و اجرای پروژه های کاربردی توان افزایی

– طراحی و اجرای پروژه های نیازسنجی و تحقیقات شهروندی در حوزه شهری و منطقه ای

– جذب و تربیت کارآموز مناسب جهت تامین نیروی گروه مطالعات شهری و منطقه ای

– و تشکیل تیم های اجرایی-پژوهشی از نیروهای خبره دانشگاهی و اجرایی سازمان ها و دانشگاه های مختلف جهت جذب و اجرای پژوهش های گروه،

با حداکثر توان و استفاده از کلیه منابع و ظرفیت های بالفعل و بالقوه در کشور اقدام نمایید. توفیق روزافزون سرکارعالی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.»

شایان ذکر است سابقه مطالعات حوزه شهری در موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی، به سال ۱۳۴۱ و «تحقیقات آمار نفوس» و افزایش آن در شهرهای ایران برمی گردد که دغدغه جامعه شناسان شهری در آن زمان، تغییرات پر سرعتی بود که به جهت شروع اصلاحات ارضی و هجوم جمعیت به سمت شهرها ایجاد شدند. تحقیقات این گروه طی سالهای پس از انقلاب و در ادوار مختلف فعالیت موسسه همواره دارای اهمیت ویژه ای بوده است. طی سالها تحقیقات متعدد در حوزۀ‌ شهری و منطقه ای موسسه، به سبب گستردگی فعالیتهای این حوزه طی سالهای قبل به سمت تخصصی تر شدن گروهها رفت و گروه جدیدی تحت عنوان گروه مطالعات شهر تهران در سال ۱۳۹۴ به مدیریت دکتر حسین ایمانی جاجرمی دانشیار با سابقه دانشکده در حوزه مطالعات شهری و رئیس وقت موسسه تاسیس شد. با افزایش فعالیتهای هر دو گروه، در دوره جدید و با توجه به سند برنامه تحوّلی موسسه، فعالیت این گروه مطالعات شهری و منطقه ای با هدف طراحی پژوهش های کاربردی در حوزه شهری و منطقه ای و نیز اجرای پژوهش های کاربردی در این حوزه به منظور اثرگذاری بر سیاستگذاری های شهری و منطقه ای‏ در کشور، طراحی و تدوین شده است و به صورت مجزا از گروه مطالعات شهر تهران فعالیت خواهد نمود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن